Moje knihy

Potkáte dívku, zamilujete se, oženíte se. Svět vypadá jako ráj. Do chvíle, než se otevřou dveře a v nich stojí přízrak z minulosti. A z ráje je peklo.

Marek Koudelka, osmadvacetiletý amatérský fotograf, se při svých toulkách Muráňskou planinou seznámí s Andreou Vargovou, mladou majitelkou nádražního bufetu v Rudné. Zajiskří to mezi nimi, něco se snad i rýsuje, ale Marek se nemůže zdržet. Je rozhodnutý ještě ten den pořídit fotografie medvěda. Míří do divoké části planiny, kde na svůj vytoužený fotoobjekt skutečně narazí. Setkání s velkou šelmou ale nedopadne úplně podle jeho představ. Marek skončí s těžkým zraněním, neschopen se z nepřístupného lesa sám dostat. Čeká ho dlouhá a těžká noc, kterou možná nepřežije. Nikdo o něm neví, jen ta dívka z bufetu má zlé tušení a navzdory pochybám vyburcuje ještě v noci záchrannou výpravu, která Marka najde a dopraví do nemocnice. O pár měsíců později se Marek vrátí, aby si promluvil s tím hezkým děvčetem, se kterým si na podzim tak dobře rozuměl. Návštěva se protáhne, přibydou další a jejich vztah po čase vyústí ve svatbu. Mladí manželé a Andreina malá dcera spolu žijí v Rudné. Marek pracuje jako profesionální strážce přírody, Andrea se stará o nádražní bufet, kde se seznámili. Jsou šťastní a bezstarostní. Do chvíle, kdy se jednoho večera objeví nezvaný návštěvník, který Andree připomene, že před bratislavskou mafií, prahnoucí po pomstě, se ukrýt nedá. Mafián Andreu viní ze smrti svého bratra a chce ji zabít. Nevyhnutelný konflikt skončí jeho násilnou smrtí, ale to je teprve začátek. Zbytek gangu se objeví zanedlouho a idylický život uprostřed krásné přírody se rázem změní v noční můru a boj o holé přežití. Cena, kterou budou muset Marek s Andreou za svou lásku zaplatit, bude vysoká… 

Zhroutil se vám svět, přišli jste o všechno a o všechny. A pak vám osud podá pomocnou ruku a nabídne příležitost začít znovu. Jenže to má háček.

Je rok 2009 a nyní osmatřicetiletý Marek Koudelka se vrací do rodného Brna jako zlomený muž, který přišel o rodinu, o práci, o přátele a který strávil pět let ve slovenské base.

Protože ho nikde jinde zaměstnat nechtějí, pracuje jako reportér v bulvárním týdeníku, prohrabuje se špínou města a píše o tom články. Vyhledává nebezpečí a konflikty a ve skrytu duše touží po smrti.

Jediná osoba, která na něj má nějaký vliv, je jeho o patnáct let mladší partnerka Marta. Krásná zelenooká brunetka, kolegyně z redakce a ve volných chvílích tanečnice street dance. Žijí spolu, Marta Marka miluje, ale on se citům k ní brání. Zatím totiž každý, koho miloval, špatně skončil.

Zlom v jejich vztahu přinese otřesný případ. V okrajové části Brna je nalezena ve sklepení rozestavěné průmyslové budovy bestiálně zavražděná malá holčička. Markova redakce se brutálního případu s nadšením zmocní a po Markovi se chce, aby pátral po pachateli a psal o tom články. A navíc se objeví otec zavražděné dívky, kontroverzní podnikatel, který Markovi nabídne spoustu peněz, pokud mu vraha dodá živého…

Když jsi jediný, kdo může něco udělat, tak to udělat prostě musíš.

Čtyřicátník Marek zápasí s krizí středního věku, začíná se cítit unavený a vyhořelý, kdežto pětadvacetiletá Marta je na vrcholu sil a díky tvrdým tréninkům MMA ve špičkové fyzické kondici. Jejich vztahu to příliš neprospívá. Žijí spolu na Slovensku, mají se rádi, ale sezdaní nejsou a občas to vypadá, že spolu zůstávají už jen ze setrvačnosti.

Marta se realizuje zápasením v kleci, Marek hledá ztracený klid na Muráňské planině, kde jako soukromník provádí za peníze turisty. Marta jej tam občas doprovází a při jedné takové příležitosti se oba seznámí s novým mladým strážcem národního parku. Mezi ním a Martou to zajiskří a za Markovými zády si domluví romantickou schůzku.

Jejich rande v lesích pohoří Tribeče se ošklivě zvrtne ve chvíli, kdy náhodou naruší půlnoční seanci satanistické skupiny, při které několik maskovaných mužů obětovává dívku. Marta nezaváhá ani vteřinu a děvčeti se vrhne na pomoc. Přes všechny její bojové dovednosti i nesmírné odhodlání je na ni přesila příliš velká a nezvítězí. Naopak sama skončí s těžkým zraněním a jen tak tak dokáže utéct a ukrýt se hlouběji v neznámém lese. Je úplně sama, její doprovod totiž zbaběle uprchnul hned na počátku.

Marta má silné vnitřní krvácení a cítí, že umírá. Než ztratí vědomí, dokáže ještě poslat Markovi omluvnou esemesku a rozloučí se s ním…

Dokáže Marek zraněnou partnerku v neznámém terénu uprostřed noci najít a dopravit ji do nemocnice dřív než vykrvácí?

Má na to tak málo času…

Odpočet už běží a na jeho konci je život nebo smrt milované osoby.